چگونگی تعویض و تعمیر لولای در و پنجره فلزی و آهنی

 

تعویض و تعمیر لولای در و پنجره فلزی می تواند با روشها و دستورالعمل های متفاوتی انجام گیرد. همانطور که می دانیم هر وسیله فلزی و آهنی اگر به خوبی از آن مراقبت نشود و یا در اثر قرار گرفتن در شرایطی خاص واقع شود می تواند در گذشت زمان دچار فرسودگی و پوسیدگی در خود شود. برای این منظور می توانی به شما راهکارهایی را پیشنهاد دهیم تا با استفاده از آنها به راحتی بتوانید به تعویض و تعمیر لولای در و پنجره فلزی خود بپردازید.

لولا در واقع یک قطعه فلزی است که با اتصالات خارجی و پیچ های مخصوص به خود در اتصال در و پنجره به دیوار نقش دارد. لولا در محل اتصال خود به در و پنجره دارای حرکت چرخشی می باشد از این رو می تواند به باز و بسته شدن راحت در ها و پنجره ها کمک نماید. این قطعه فلزی دارای سه قطعه در خود است که توسط یک پیچ بزرگ به هم وصل شده اند. جنس های مختلفی در تهیه لولا استفاده می شود که می توان به مس، کروم، برنج و فلزات دیگر اشاره نمود. در مواقعی ممکن است در اثر عوامل خارجی و یا فشار بیش از حد لولا خاصیت خود را از دست بدهد. در این صورت به تعمیر لولا پنجره فلزی نیاز است.البته تعویض و تعمیر لولای در و پنجره فلزی و آهنی می تواند مخارجی را برای شما به همراه داشته باشد برای این منظور بهتر است از روش تعمیر لولای درب آهنی استفاده نمایید تا با استفاده از تعمیر لولا درب آهنی بتوانید در سرمایه خود صرفه جویی نمایید. در مواقعی که دیگر تعمیر لولا در فلزی و پنجره امکان پذیر نیست باید تعویض لولا انجام شود.

نکاتی در مورد تعمیر و تعویض لولای درب و پنجره آهنی

 

در واقع در ابتدا شما باید مشکل لولای در ها را پیدا نماید. برای این کار باید به بررسی لولای در و پنجره بپردازید. در صورت خرابی لولا می توانید به تعمیر لولای در فلزی بپردازید. برای این کار نیاز دارید که بتوانید تشخیص دهید؛ که آیا تعمیر لولای درب آهنی می تواند بهتر باشد و یا تعویض آن؟ برای این منظور در ابتدا تشخیص درست لازم است. در زیر به بررسی روشها و نکاتی برای تعویض و تعمیر لولای در و پنجره فلزی و آهنی می پردازیم.

 • در مواقعی که ساختمان شما بسیار قدیمی می باشد و قاب در و پنجره دارای سطحی صاف و مربع مانند نیست بهتر است که تعمیر و تعویض لولای درب و پنجره آهنی صورت گیرد.
 •  در برخی از موارد ممکن است که لولا در مجاورت هوا و رطوبت دچار زنگ زدگی شود در این صورت می توانید به تعمیر لولا درب آهنی بپردازید و یا آن را تعویض نمایید. در صورتی که جنس لولا در فلز از نوع نامرغوب باشد زندگ زدی ممکن است اتفاق بیفتد. می توانید برای تعمیر لولا پنجره فلزی از روغن و یا گریس استفاده کنید. این روش در واقع راه حلی برای از بین بردن زنگ زدگی می باشد.
 • در مواقعی ممکن است که لولای در فلزی شما شکسته باشد. در این صورت باید به تعمیر لولا پنجره فلزی روی آورید یکی از روش هایی که می توانید به واسطه آن به تعویض و تعمیر لولای در و پنجره فلزی روی آورید استفاده از چسب مخصوص فلزات برای چسباندن تکه های لولای در فلزی است که می تواند باعث تعمیرات لولا درب آهنی شود. البته لازم به ذکر است که چسباندن لولا می تواند مقاومت آن را پایین بیاورد در نتیجه ممکن است که لولا دوباره دچار شکستگی شود؛ بنابراین بهتر است که عمل تعویض لولا درب فلز صورت گیرد.
 • برای ایجاد ظاهری بهتر در تعمیرات لولا در فلزی می توانید از صابون ها و یک بر قلم مو و یا پشم استیل برای این کار استفاده نماید. در مواقعی که ظاهر لولا بد به نظر می رسد می توانید تعمیر لولا پنجره آهنی را انجام دهید.
 • در مواقعی ممکن است که لولای در و پنجره آهنی دچار لایه لایه شدگی در سطح خود شود. برای این منظور نیاز به تعمیر و تعویض لولای درب و پنجره آهنی باشد. در واقع در اکثر مواقع لولای درب ممکن است استحکام خود را از دست داده باشد در این صورت تعمیر لولا پنجره آهنی می تواند مناسب باشد؛ زیرا در این صورت درب فلزی می تواند لق بزند و این می تواند برای افراد خطرناک باشد؛ زیرا هسته لولای در از بین رفته است و باید تعمیر لولا پنجره آهنی صورت گیرد.
 •  در روغن کاری برای تعمیر لولا درب آهنی که دچار زنگ زدگی شده است می توانید از روغن سیلیکون و یا گریس لیتیوم سفید استفاده نمایید.
 • در تعمیر و تعویض لولای درب و پنجره آهنی ممکن است مدل مورد نظر دیگر تولید نشود. برای این منظور امکان خرید مجدد و تعویض قطعه وجود ندارد و شما باید تعمیرات لولای در فلزی را انجام دهید.
 • زنگ زدی اگر در سطح وسیعی باشد می تواند به شکسته شدن لولا در بیانجامد. به همین دلیل عمق زنگ زدی برای تعمیرات لولای در فلزی باید بررسی شود.
 • مدل های موجود در لولا در و پنجره آهنی باید متناسب با در و پنجره مورد نظر انتخاب شود. در واقع لولا ها متناسب با هر نوع در و پنجره ای ساخته شده اند. در صورت استفاده نا به جا از لولا ها امکان تعمیر و تعویض لولای درب و پنجره آهنی می تواند با گذشت زمان به وجود آید.
 • در صورت شکستگی در لولای در و پنجره فلزی می توان برای تعمیر لولای درب فلزی از جوشکاری در این منطقه استفاده نمود.
 • باید توجه کنید که لولای مورد استفاده در دربهای فلزی باید دارای سایز و ابعاد مناسب در رابطه با درها باشند. اگر لولای در فلزی شما کوچکتر از سایز در باشد و یا نتواند وزن در را تحمل کند امکان شکستگی لولا وجود دارد. در این مواقع باید به تعمیر و تعویض لولای درب و پنجره آهنی پرداخت.

 

دلایل ایجاد خراب شدن لولا در و پنجره

 

دلایل بسیاری ممکن است در خراب شدن لولای درب و پنجره فلزی نقش داشته باشند. به همین دلیل در صورت خرابی لولا در و پنجره نیاز است که تعویض و تعمیر لولای در و پنجره فلزی صورت گیرد. در واقع تعمیرات لولا در فلزی می تواند کاری مقرون به صرفه نسبت به تعمیر لولا پنجره آهنی باشد. در واقع برای اینکه بتوانید تعویض لولا پنجره را انجام دهید باید بدانید که به چه دلیل این لولا ها خراب شده اند. در این صورت می توانید تعمیرات لولا درب آهنی بپردازید. در این جا به بررسی دلایل تعمیر لولا پنجره فلزی می پردازیم.

زنگ زدگی

 

این عامل می تواند یکی از مهمترین عوامل خراب شدن لولا در در ها و پنجره ها باشد. از آنجایی که جنس لولا ها از فلز می باشد می تواند به راحتی اکسیده شده و زنگ بزند. در این صورت می توان از روش هایی استفاده نمود تا زنگ زدگی لولا را از بین برد. در واقع زنگ زدگی لولا در فلزی می تواند از طریق سمباده زدن و استفاده از روغن های مخصوص و گریس تا حدود زیادی برطرف شود. تعمیر لولا پنجره فلزی در این نوع از خرابی ها می تواند بسیار مفید واقع شود.

 

 با این وجود زنگ زدگی لولا در نیز می تواند دارای درجاتی باشد. اگر زنگ زدگی در درجه پایینی واقع شود می توان در تعمیرات لولا درب آهنی از این روش استفاده نمود. ولی در مراحل بالاتر پوسیدگی صورت می گیرد که در این مواقع تعویض لولا پنجره باید صورت گیرد؛ زیرا دیگر تعمیر لولا درب فلزی جوابگوی تحمل وزن در نیست. در نتیجه ممکن است در صورت تعمیر لولا درب فلزی هیچ گونه تغییری در مقاومت لولا ایجاد نشود در نتیجه می تواند باعث بروز احتمالی خطر افتادن در شود.

جهت هماهنگی و اعزام تکنسین با تهران سازه سرویس تماس بگیرید

شکستگی لولا

 

این مورد زمانی اتفاق می افتد که لولا درب، مورد فشار قرار گیرد. اگر لولا در فلزی دارای وزن و یا مدل مناسبی در مقایسه با در نباشد نمی تواند بار وارد شده بر خود را تحمل نماید. در این صورت ممکن است دچار شکستگی در خود شود و در این صورت شما باید حتما به تعویض لولا پنجره بپردازید.

 

 

مناسب نبودن لولا برای وزن در فلزی

 

در طراحی لولا ها این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که برای هر دری لولای مخصوص به آن باید استفاده شود. در های بیرونی و درب های پارکینگ و همچنین در های اتاق ها دارای لولای مخصوص به خود هستند. در صورتی که لولای در به اشتباه نصب شود می تواند باعث خرابی. شکستگی لولا شود در نتیجه ممکن است به مرور زمان دچار خرابی شود. در این موارد حتی تعمیرات لولا در فلزی می تواند بسیار خطر آفرین باشد و باید حتما به تعویض لولا درب فلزی پرداخت.

مراقبت نکردن از لولای در و پنجره فلزی

 

برای اینکه لولا در بتواند تا مدت های زیادی قابل استفاده باشد شما باید مانند هر وسیله دیگری از آن نگهداری نمایید. در مواقعی ممکن است لولای در صدای چیر چیر دهد در این صورت نیاز است که لولا در روغن کاری شود و یا از گریس برای نرم نمودن پیچ میانی لولا استفاده نمود. روغن کاری می تواند باعث نرم شدن لولا شود؛ اما از مصرف بی رویه روغن در لولا نیز اجتناب نماید. این کار به بیش از حد روان شدن لولا در می انجامد. در نتیجه می تواند باعث بیرون آمدن پیچ میانی لولا در شود و احتمال بوز حادثه را برای شما به وجود بیاورد. از این رو با نگهداری درست از لولا در می توانید از تعمیر لولا در فلزی جلوگیری نمایید؛ و در دراز مدت از آسیب هایی که منجر به تعویض لولا پنجره می شود دوری نمایید.

سنگین نمودن در فلزی

 

در بسیاری از مواقع ممکن است آویزان نمودن بیش از حد لباس ها و یا بچه ها از در باعث شود که لولا در با مشکلاتی روبرو شود. در نتیجه وزنی که لولا می تواند تحمل نماید بسیار بیشتر از ظرفیت لولا در می باشد در نتیجه ممکن است که لولا دچار آسیب شود و یا مقاومت خود را به مرور زمان از دست بدهد؛ و یا دچار خمیدگی شود. در این صورت ممکن است که تع تعمیرات لولا در فلزی واجب شود. در صورتی که شکستگی در لولا به واسطه سنگین نمودن در ایجاد شود بهتر است که تعمیر لولا پنجره آهنی انجام گیرد.

عدم استفاده مناسب از لولای در فلزی

 

برای اینکه لولا در و پنجره فلزی دارای کمترین آسیب ها شود باید از آنها به درستی استفاده نمایید. هر چند وقت یک بار باید روغن کاری در لولای در و پنجره فلزی صورت گیرد. تا حد ممکن لولا در و پنجره را مرطوب ننمایید. این کار ممکن است در دراز مدت باعث زنگ زدگی و پوسیدگی لولا در شود. از ضربه زدن بر لولا خودداری نمایید؛ و بسیاری از مراقبت های دیگری که می توانید در نگهداری از لولا در و پنجره انجام دهید. در این صورت عمر لولا افزایش پیدا می کند و در نتیجه تعمیر لولا در فلزی و پنجره به تعویق می افتد.

دلایل تعمیر لولا در و پنجره

 

در بسیاری از مواقع تعمیر می تواند بهتر از تعویض باشد. در صورت خرابی بیش از حد می توان به تعویض لولا درب فلزی پرداخت؛ اما در بیشتر مواقع تعمیرات لولا در فلزی می تواند بسیار مقرون به صرفه تر باشد. ممکن است که لولای در در نوع خود دیگر تولید نشود؛ بنابراین شما نیاز دارید که به تعویض لولا پنجره بپردازید. علاوه بر آن تعمیرات لولا درب آهنی می تواند دارای دردسر زیاد باشد.

به این صورت که شما باید در ابتدا در را از لولا در بیاورد و بعد از آن با پیچ گوشتی لولا را از دیوار جدا نمایید؛ و لولایی جدید و مطابق با در مورد نظر خود پیدا نمایید. این امر ممکن است کمی طول بکشد و یا شما هرگز آن نوع لولا را پیدا ننمایید. در نتیجه تعویض لولا درب فلزی در واقع می تواند شما را با مشکلاتی روبرو نماید.
علاوه بر آن هزینه تعویض لولا درب فلزی می تواند بسیار بیشتر از تعمیر لولا در فلزی باشد. برای این منظور می تواند مقرون به صرفه نباشد. در مواردی ممکن است لولا در فلزی به تعمیرات جزئی نیاز داشته باشد. در این صورت با روغن کاری و گریس می توانید در حل مشکل لولا در فلزی کمک نمایید و تعمیر لولا درب فلزی را انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *