تاثیر حفاظ در و پنجره در امنیت خانه

حفاظ در و پنجره از زمان قدیم تا به امروز وجود داشته است. چه بسا که این حفاظ در و پنجره با گذشت زمان تغییر شکل داده است اما هنوز هم وظیفه ی آن حفاظت از درو پنجره های شما در مقابل دزد ها یا سارقان می باشد.
ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره نیاز به مهارت خاصی دارد. بهتر است بدانید که نحوه ی ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره بسیار مهم می باشد.
برای ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره ابتدا فلز های مربوطه تهیه می شود و با توجه به مدل دلخواه شما روی هم تنیده می شوند. سپس برای ایجاد زیبایی با استفاده از فلز طرح ها و مدل های زیبایی را ایجاد کرده و بر روی نرده و یا حفاظ نصب می کنند.
ناگفته نماند که تمامی این به هم تنیدن ها از طریق جوشکاری می باشد. برای این کار هم باید از جوشکار های ماهر و کاربلد کمک گرفت که در این کارتخصص دارند.

ویژگی حفاظ در و پنجره

 

 

برخی از افراد از گرفتن حفاظ در و پنجره خودداری می کنند و به این متکی هستند که روی دیوار آنها حفاظ و نرده وجود دارد؛ اما قابل ذکر می باشد که بهتر است اگر پنجره شما رو به بیرون می باشد و دسترسی به در و پنجره شما آسان است بهتر است به ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره اقدام کنید.
حفاظ در و پنجره به شما این امکان را می دهد تا با خیال راحت منزلتان را ترک کنید. قابل ذکر است که حفاظ در و پنجره به نوبه ی خود نیز باید ویژگی هایی داشته باشد. همانطور که می دانید امروزه خانه ها به چندین دسته تقسیم بندی شده اند.

 

 • خانه های ویلایی
 • خانه های آپارتمانی
 • خانه های تک واحد

 

باید بدانید که تمامی خانه ها به یک شکل نیستند پس در نتیجه مدل و سایز درب و پنجره ها نیز کاملا متفاوت می باشد. همچنین بهتر است بدانید که با توجه به موقعیت خانه شما باید سفارش ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره بدهید.

به طور مثال در خانه های ویلایی قبل از خانه یک حیاط بزرگ و درندشت وجود دارد که جای بسیار مناسبی برای قایم شدن سارقان می باشد. این افراد علاوه بر استفاده از حفاظ های دیواری باید به فکر حفاظ در و پنجره از جنس عالی باشند.

خانه های ویلایی اغلب پنجره های بزرگ و تمام شیشه دارند و شکستن شیشه بسیار راحت می باشد پس در حین ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره اولین چیزی این است که باید به این نیز دقت داشته باشند که این حفاظ ها از بهترین جنس باشد.

مثلا در خانه های آپارتمانی که ساکنین در طبقه های بالا زندگی می کنند به حفاظ پنجره مستحکم نیازی نیست اما باید به فکر حفاظ در مستحکمی باشند. چرا که در آپارتمان ها رفت و آمد افراد ناشناس بسیار زیاد می باشد.

در خانه های هم کف که پنجره رو به خیابان و یا کوچه می باشد اکثرا درب ورودی فلزی می باشد و نیازی به حفاظ ندارد. دیوار ها نیز پوشیده اند و نیازی به حفاظ دیوار نمی باشد اما در عوض پنجره های این خانه ها بهترین محل برای وارد شدن سارقان می باشد و ساکنین این نوع خانه ها باید به فکر حفاظ پنجره مستحکم باشند.

در حین ساخت ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره باید به برخی مواد دقت شود.

 

 • استحکام حفاظ در و پنجره
 • مدل حفاظ در و پنجره
 • سایز های مختلف حفاظ در و پنجره

 

برخی از افراد به منظور زیبایی درب و پنجره نیز به ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره می پردازند. اگر دقت داشته باشید برخی از درب های ورودی نیز از جنس همین حفاظ ها بوده وبسیار بزرگ می باشند. این نوع درب ها اکثرا در خانه های ویلایی استفاده می شود وارتاع این درب ها بسیار زیاد می باشد.

همچنین این درب ها دارای طرح های زیبایی هستند که توجه افراد را به خود جلب می کنند. استحکام این درب ها بسیار بالا می باشد و فاصله ی بین میله ها نیز به قدری کم می باشد که هیچ کس توان ورود از آن را ندارد.

انواع حفاظ در و پنجره فلزی

 

 ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره به مدل های مختلف صورت می گیرد. این حفاظ ها برخی مخصوص درب و برخی مخصوص پنجره می باشد. انواع حفاظ در و پنجره فلزی توسط افراد جوشکار ماهر ساخته می شود. جنس حفاظ ها می تواند آلومینیومی، فلزی و یا استیل باشد.

انتخاب جنس حفاظ ها بر عهده ی خود شما و طبق سلیقه ی شما می باشد. انواع مختلفی حفاظ در و پنجره فلزی وجود دارد.

حفاظ در و پنجره متحرک یا باهاماس

 

این نوع حفاظ در و پنجره به صورت متحرک می باشد یعنی قابل باز شدن. بسته شدن می باشد. حفاظ در و پنجره متحرک در پنجره و در متفاوت می باشد، در پنجره ها در طرف داخلی پنجره نصب می شود.
این حفاظ متحرک پنجره اکثرا برای پنجره هایی استفاده می شود که بزرگ هستند. این نوع حفاظ در و پنجره متحرک از نوع حفاظ های آکاردئونی می باشند.
حفاظ متحرک درب ها نیز به قسمت خارجی درب منزل شما نصب می شود و با قفل های مخصوص باز و بسته می شود.
ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره و در ها به شما این امکان را می دهد که از ورود افراد غریبه و یا سارقان به منزل خود جلوگیری کنید.

حفاظ آهنی ساده مخصوص پنجره

 

این نوع حفاظ ها برای پنجره های بیرونی منزل قابل نصب می باشد. ثابت می باشند و با جوشکاری به پنجره ی شما متصل می شود.
ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره ی ساده مقرون به صرفه می باشد. همچنین بهتر است بدانید ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره به گونه ای می باشد که از فاصله ی میان نرده ها هیچ شخصی حتی کودک نیز نمی تواند عبور کند. امنیت و استحکام این نوع حفاظ ها آنقدر بالاست که با دست و یا ضربه خم نمی شود.
در این نوع حفاظ پنجره نرده ها به صورت عمودی و افقی به هم بافته شده اند و گاها برای زیبایی سر این نرده ها مانند نیزه طراحی می شود.

حفاظ مدرن انواع پنجره ها

 

حفاظ در و پنجره امروزه باید به گونه ای باشد که علاوه بر بالا بردن امنیت باعث زیبایی نمای ساختمان شما نیز شود.
امروزه با ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره به صورت مدرن در و پنجره ها زیباتر دیده می شوند. شما می توانید انواع طرح ها و مدل ها را برای پنجره ی خود انتخاب کنید.
جوشکار های حرفه ای و دوره دیده ی هر شرکت خواسته های شما را برآورده می کنند تا شما نمای در و پنجره ی زیبایی برای ساختمان خود داشته باشید.

حفاظ پنجره و دیوار فرفورژه

 

این نوع حفاظ پنجره یکی از پرطرفدارترین حفاظ های پنجره می باشد. این حفاظ ها به قسمت بیرونی پنجره نصب می شوند. دارای طرح های بسیار متنوع و زیبا می باشند.

حفاظ فرفورژه برای قسمت های بالای دیوار منزل ها نیز استفاده می شود که طرح آن حالت سر نیزه ای دارد و این نیزه ها کنار هم وبا فاصله ی کم چیده شده اند تا منزل شما را از ورود سارقان حفظ کند.

حفاظ پنجره های دوجداره

 

از اسم این حفاظ ها معلوم است که مخصوص پنجره های دوجداره می باشد. این نوع حفاظ بر روی تمامی جنس دیوار ها قابل نصب می باشد و این نوع حفاظ ها تمامی سایز پنجره دوجداره را ساپورت می کند.
انواع حفاظ های در باید به گونه ای باشد که قابل باز و بسته شدن باشد زیرا در ورودی دائم در حال باز و بسته شدن می باشد. حفاظ های درب برای زمانی می باشد شما در خانه نیستید ویا در خانه تنها هستید. انواع حفاظ های در شامل حفاظ در آکاردئونی و ساده می باشد.
حفاظ آکاردئونی مانند آکاردئون جمع شده و کنار درب قرار می گیرد اما حفاظ های معمولی مانند در لولا دارند و روی لولا باز و بسته می شوند. هردو این حفاظ ها با قفل و کلید چفت می شود.

اجزای تشکیل دهنده حفاظ در و پنجره

 

 

حفاظ در و پنجره در واقع وظیفه ی بالا بردن امنیت منزل شما را بر عهده دارد؛ بنابراین در حین ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره و در و دیوار ها باید به این قضیه توجه شود، از بهترین ابزار و فلز ها برای ساخت آن استفاده شود.
نصب این نرده ها و حفاظ ها باید توسط یک فرد ماهر انجام بگیرد که به ترفند های جوشکاری آشنا می باشد. نصب حفاظ در و پنجره نیازمند مهارت می باشد باید به گونه ای باشد که حفاظ از دیوار ها جدا نشود، جوش آن کنده نشود و به محل درستی نصب شود.
حفاظ در و پنجره شامل اجزاهایی می باشد که باعث می شود نرده ها به دیوار بچسبد و یا متحرک باشد. اجزای حفاظ در و پنجره شامل:

 

 • لولا
 • ریل ها
 • شیار ها
 • زوار های داخلی
 • تنظیم کننده شیار ها

 

تمامی این اجزا دست به دست هم می دهند تا حفاظ ها به درستی نصب شوند و در صورت نیاز شما بتوانید آن ها را باز و بسته کنید.

چگونه بهترین حفاظ درب و پنجره را انتخاب کنیم

 

 

پنجره ها و درب ورودی 2 قسمت مهم از خانه می باشد که به هیچ وجه نمی توان این 2 قسمت را از خانه حذف کرد. پنجره ها به خانه روشنایی می بخشد و باعث می شود به خانه هوای مطبوع بپیچد.
اولین چیز انتخاب سایز مناسب پنجره می باشد و اینکه در خانه پنجره های بزرگ وجود داشته باشد خانه دلباز تر به نظر می رسد اما از طرف دیگر امنیت خانه کم می شود.
برای اینکه امنیت خانه حفظ شود شما باید از حفاظ های مخصوص استفاده کنید. حفاظ در و پنجره نیز به نوبه ی خود باید ویژگی هایی داشته باشد:

 

 • متناسب با پنجره و جنس دیوار ها باشد.
 • به گونه ای باشد که از ورود هوا به داخل خانه جلوگیری نکند.
 • ظاهر پنجره های خانه را زشت نکند.
 • قفل و کلید مستحکم داشته باشد.
 • مقرون به صرفه باشد.
 • مستحکم باشد.
 • غیر قابل ورود باشد.

 

تمامی این ویژگی ها به شما کمک می کند تا در انتخاب حفاظ در و پنجره دقت کنید.

هزینه ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره

 

 

ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره ها و درها نیز به نوبه ی خود مستلزم هزینه می باشد. همانطور که میدانید برای ساخت یک حفاظ جوشکار تمامی میله های حفاظ را با ظرافت و دقت به هم جوش می زند.
سپس تمامی این نرده ها و حفاظ ها رنگکاری می شوند بعلاوه این فلز ها نیز با پول خریداری شده اند تا به صورت حفاظ در اختیار شما قرار بگیرند.
برای ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره و در کلی زحمت کشیده می شود و ریزه کاری های بسیاری انجام می شود تا با طرح های متفاوت و زیبا بر روی در و پنجره های شما نصب شود و زیبایی ساختمان شما را بالا ببرد.
حال سوال برخی از افراد در رابطه با هزینه ی ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره و در ها می باشد. بهتر است بدانید تمام هزینه های ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره بسیار متفاوت می باشد.
عواملی وجود دارد که تعیین کننده هزینه ی ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره و در می باشد، این عوامل شامل:

 

 • سایز پنجره ی ساختمان.
 • تعداد پنجره هایی که قرار است حفاظ بندی شود.
 • سایز درب ساختمان.
 • مدل حفاظ انتخابی شما
 • جنس حفاظی که انتخاب کرده اید
 • دستمزد جوشکار

 

تمامی این موارد به نوبه ی خود در هزینه ی ساخت حفاظ و نرده فلزی پنجره و در سهیم هستند.
مثلا در نظر داشته باشید مدل حفاظ های آکاردئونی نسبت به مدل های معمولی گران تر هستند چرا که درب های آکاردئونی با زحمت فراوان ساخته می شود و پیچ و مهره ی این مدل ها بسیار بیشتر از سایر مدل ها می باشد.
ممکن است در برخی از ساختمان ها سایز پنجره ها بزرگ باشد و در برخی ساختمان ها سایز پنجره ها کوچک. با این تفاوت میزان فلز استفاده شده در حفاظ پنجره های بزرگ بیشتر از حفاظ پنجره های کوچک می باشد پس در نتیجه هزینه ها نیز متفاوت می باشد.
برخی از مدل های حفاظ در و پنجره طرح دلخواه شما ریزه کاری های بسیاری دارد که هم فلز بیشتر استفاده می شود و هم زمانبر می باشد در این صورت تفاوت هزینه ی این مدل حفاظ با مدل حفاظ های ساده بسیار زیاد تر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *