ساخت درب آکاردئونی

 

 

درب های آکاردئونی از کاربردی ترین درب ها در ساختمان ها هستند که وظیفه ی امنیت در داخل ساختمان ها را برعهده دارند. در واقع درب های آکاردئونی در جنس ها و طرح های مختلف تولید شده و در بسیاری از کارگاه ها، ادارات، پارکینگ ها و دیگر مکان ها کاربرد دارند.
وظیفه ی اصلی این درب ها محافظت بیشتر از ساختمان ها و جلوگیری از سرقت است. به دلیل اینکه این درب ها از از جنس آهن و یا فولاد ساخته می شوند، در برابر برش بسیار مقاوم بوده و این امکان را برای شما فراهم می آورند تا با اطمینان خاطر ساختمان و یا کارگاه های خود را قفل کرده و برای مدتی به این مکان ها مراجعه نکنید.
در این مقاله قصد داریم تا انواع درب های آکاردئونی، نحوه ی ساخت، کاربرد و قیمت درب های آکاردئونی را مطرح کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

کاربرد درب های اکاردئونی

 

در مورد کاربرد درب های آکاردئونی باید بگوییم که این درب ها محافظ فضای داخلی ساختمان ها و ادارات و کارگاه ها هستند. در واقع هر مکانی که در آن وسایل با ارزش وجود داشته باشد لازم است که از درب های آکاردئونی برای محافظت از آنجا استفاده شود.
به طور مثال می توان گفت که در بسیاری از کارگاه ها وسایل با ارزشی وجود دارد که امکان سرقت آنها بالا است و یا در مواردی در داخل ساختمان های آپارتمانی وسایل ارزشمند و با قیمت بالا وجود دارد که که لازم است که از این وسائل نگهداری شود.
از دیگر کاربردهای درب های اکاردئونی می توان به کاربرد آنها به عنوان درب پارکینگ ها اشاره نمود. در واقع بسیاری از پارکینگ های در سطح شهر به جای استفاده از درب های بزرگ که ساخت و نصب آنها هزینه ی زیادی دارد، می توانند از درب های آکاردئونی برای محافظت از پارکینگ ها استفاده نمایند.
اینگونه درب ها به دلیل اینکه به راحتی تا می شوند و با زحمت کمی می توان آنها را باز و بسته کرد، با استقبال زیادی مواجه شده اند و افراد زیادی از آنها استفاده می کنند.

قیمت درب آکاردئونی

 

یکی دیگر از کاربردهای درب های آکاردئونی، استفاده از آنها به عنوان محافظ پنجره است. در حقیقت بسیاری از پنجره های ساختمان ها و ادارات در مناطقی واقع شده اند که امکان وارد شدن افراد بیگانه و دزد از طریق این پنجره ها وجود دارد.
بنابراین شما می توانید با نصب درب های آکاردئونی برای پنجره ها از آنچه در داخل ساختمان است محافظت کرده و امنیت را در داخل ساختمان ها و ادارات مختلف برقرار نمایید.
در برخی از ادارات و سازمان ها و یا در برخی موارد در رستوران ها از درب های آکاردئونی برای جدا کردن فضای داخلی و تقسیم بندی این فضاها استفاده می شود. در واقع استفاده از درب های آکاردئونی در این قسمت ها از نظر صرف هزینه بسیار به مقرون به صرفه بود و از نظر زیبایی که به فضای داخلی نیز می بخشد می تواند بسیار مناسب باشد.
در مورد بعدی نیز باید بگوییم از درب های آکاردئونی برای محافظت از فروشگاه ها و مغازه های تجاری مختلف استفاده می شود. در واقع در گذشته از کرکره هایی استفاده می شد که نمای چندان جالبی نداشته و استفاده از آنها بسیار دشوار بود؛ اما درب های آکاردئونی با داشتن قابلیت جمع شدن فضای کمتری را اشغال کرده و به راحتی می توان از آنها در موارد مختلف استفاده نمود.

جهت هماهنگی و اعزام تکنسین با تهران سازه سرویس تماس بگیرید

انواع درب های آکاردئونی

 

یکی از کاربردی ترین انواع درب های آکاردئونی، درب های آکاردئونی آهنی هستد. در واقع این درب ها از مقاومت مناسبی برخوردار بوده و امکان این را فراهم می کنند که در عین اشغال فضای کم، امنیت مورد نظر را نیز برقرار می کنند.در واقع درب های آکاردئونی آهنی بسیار سبک بوده و هنگام باز بسته کردن به نیروی زیادی احتیاج ندارند. از طرفی درب های آکاردئونی آهنی در طرح های متنوعی ارائه می شوند و تراکم های متفاوتی دارند.
بدیهی است که هر چه میزان تراکم این نوع درب ها یعنی درب های آکاردئونی بیشتر باشد، گران تر بوده و هزینه های بیشتری برای ساخت آنها صرف خواهد شد. در واقع جنس اصلی درب های آکاردئونی آهن پروفیل است که با استفاده از تکنولوژی های موجود به شکل های مختلفی درامده است.
این نوع در آکاردئونی دارای طرح های بسیار متنوعی است مانند طرح های دو لوزی، سه لوزی و طرح هایی از گل و یا پروانه که بسته به نوع سلیقه ی شما و متناسب با فضایی که قرار است آنها را به کار ببرید سفارش داده شده و ساخته می شود.
شما می توانید از درب های آکاردئونی در رنگ های مختلف نیز استفاده نمایید. رنگ درب های آکاردئونی به گونه ای است که با فضای داخل ساختمان ها و رستوران ها و ادارات هماهنگ بوده و می توانید آنها در هر رنگی که می خواهید سفارش دهید.
علاوه بر این رنگ های به کار رفته در درب های آکاردئونی به نوعی وظیفه ای حفاظت از آهن را نیز به عهده داشته و آنها را در مقابل خوردگی و عوامل دیگر محافظت می کند. تنها باید توجه داشت که لایه ی رنگی که برای اینگونه درب ها مورد استفاده قرار می گیرد باید ضخیم باشد تا بتواند نقش حفاظتی خود را به خوبی ایفا کند.

 

قیمت درب آکاردئونی

در واقع قیمت درب های آکاردئونی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها به طور جداگانه خواهیم پرداخت.
یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت درب آکاردئونی تراکم این درب ها است. در حقیقت هر چه میزان تراکم درب آکاردئونی بیشتر باشد، میزان امنیتی که این درب ها فراهم می کنند بیشتر خواهد بود و به دنبال ساخت درب های آکاردئونی هزینه های بیشتری را در بر خواهد داشت.
از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت درب های اکاردئونی می تواند طول این درب ها باشد. در واقع هرچه طول درب مرد درخواست شما بیشتر باشد، به دنبال آن قیمت اینگونه درب ها افزایش می یابد. ارتفاع درب های آکاردئونی نیز بر قیمت درب آکاردئونی تاثیر گذار است و هرچه ارتفاع مورد نظر افزایش یابد قیمت درب آکاردئونی نیز افزایش می یابد و هزینه ی ساخت درب آکاردئونی بیشتر می شود.

 

جنس درب آکاردئونی نیز بر قیمت درب آکاردئونی تاثیرگذار است. در واقع همانطور که قبلا نیز بیان کردیم درب های آکاردئونی از جنس آهن هستند اما اینکه در ساخت درب های آکاردئونی از فلز مرغوب آهن استفاده شده باشد، قیمت درب آکاردئونی را افزایش خواهد داد. همچنین هر چه درصد خلوص آهن در درب های آکاردئونی بیشتر باشد، به تبع آن هزینه های ساخت درب آکاردئونی افزایش می یابد.
در ضمن شما می توانید با تحقیق در مورد قیمت های مختلف درب آکاردئونی، اطلاعات لازم را به دست اورده و با توجه به نیازی که دارید مناسب ترین درب آکاردئونی را خریداری نمایید. در واقع ساخت درب آکاردئونی ارزان در بسیاری از کارگاه ها و تولیدی های موجود امکان پذیر بوده و شما می توانید با مراجعه به انها درب آکاردئونی را با قیمت مناسب تری خریداری نمایید.

ساخت درب آکاردئونی در تهران

 

یکی از متداول ترین سوالات افرادی که به دنبال خرید درب آکاردئونی هستند این است که آیا ساخت درب آکاردئونی در تهران صورت می گیرد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که درب آکاردئونی در تهران در کارگاه ها و تولیدی های مختلف تولید شده و با قیمت مناسب به فروش می رسد.
در ساخت درب آکاردئونی در تهران لازم است که افرادی که اینگونه درب ها را می سازند از جوش های قوی و دقیق برای وصل کردن قسمت های مختلف درب های آکاردئونی استفاده نمایند. در صورتی که کوچکترین خطایی در هنگام جوشکاری این قسمت ها رخ دهد، درب آکاردئونی بی کیفیت شده و از امنیت لازم برخوردار نخواهد بود.

قیمت درب آکاردئونی در تهران نیز متغیر است و با توجه به طرح درخواستی و نیاز شما فرق می کند. در ساخت درب آکاردئونی در تهران از مواد اولیه ی مرغوب استفاده شده و این درب ها با کیفیت بسیار خوبی تولید می شوند. همچنین باید بگوییم که قیمت درب آکاردئونی در تهران به صرفه بوده و فرد می تواند در مدت زمان کمی سفارش خود را از این کارگاه ها تحویل بگیرد.

مشخصات درب آکاردئونی

 

به منظور بیان مشخصات درب های آکاردئونی باید بگوییم که به طور کلی اینگونه درب ها با توجه به کاربردی که دارند، ساختار متفاوتی خواهند داشت؛ اما به طور کلی می توان بیان کرده درب های آکاردئونی از یک چارچوب آهنی تشکیل شده اند که پایه و اساس اصلی در آکاردئونی را تشکیل می دهند.

 این چارچوب که از جنس آهن است، پیش از نصب درب آکاردئونی، بر روی درب ورودی جا انداخته می شود. به طور کلی می توان بیان کرد که ریل هایی برای سهولت حرکت درب های آکاردئونی وصل می شوند که این ریل ها به باز و بسته شدن راحت درب آکاردئونی کمک خواهند کرد.

از طرفی باید عنوان کرد که وزن اصلی درب های آکاردئونی بر روی ریل بالایی قرار دارد و در برخی مواقع نیز طراحی اینگونه درب ها به گونه ای است که وزن در بر روی ریل پایینی واقع می شود.

از دیگر مشخصات درب آکاردئونی این است که بر روی این درب ها می توان قفل وصل کرد. در واقع قفل های به کار برده شده برای درب های آکاردئونی می تواند به دو صورت مختلف باشد: قفل های روکار و قفل های مخفی. همانطور که از نام این نوع قفل ها مشخص است شما می توانید بنا به تمایل خود هریک از این نوع قفل ها را برای درب آکاردئونی خود سفارش دهید.

از طرفی برخی از افراد تمایل دارند که بیش از یک جای قفل بر روی درب آکاردئونی تعبیه شود. افزایش تعداد جای قفل بر روی درب آکاردئونی سبب افزایش امنیتی می شود که اینگونه درب ها فراهم می کنند؛ بنابراین در صورت تمایل می توانید تعداد جای قفل بر روی درب آکاردئونی را در سفارش خود افزایش دهید.

از دیگر مشخصات درب آکاردئونی این است که بر روی اینگونه درب ها ممکن است دستگیره هایی تعبیه شود. این دستگیره ها در طرح های متنوعی ارائه می شوند و باز و بسته کردن درب های آکاردئونی را تسهیل می کنند. شما می توانید با توجه به معماری فضایی که قرار است درب ها اکاردئونی نصب شوند، طرح دستگیره ها را سفارش دهید.

نصب درب آکاردئونی

 

قبل از نصب درب های آکاردئونی لازم است که طول و عرض و ارتفاع درب های ورودی به طور دقیق اندازه گیری شود. در واقع در صورتی که کوچکترین خطایی در اندازه گیری در ورودی رخ دهد، نصب درب آکاردئونی با مشکل مواجه خواهد شد.
بنابراین به منظور اندازه گیری درب ورودی بسیاری از مراکز تولیدی درب های آکاردئونی، افرادی را به محل مورد نظر می فرستند تا اندازه گیری درها به صورت دقیق و درست انجام گیرد. پس از اندازه گیری های اولیه و آماده شدن سفارش لازم است که چهارچوب درب ها وصل شود.
شما می توانید با توجه به فضایی که در اختیار دارید چگونگی جمع شدن درب آکاردئونی را مطابق با سلیقه ی خود سفارش دهید.
در ضمن نصب این درب ها توسط افراد حرفه ای در این زمینه صورت می گیرد و شما می توانید پس از نصب درب های اکاردئونی از امنیت محل زندگی و یا محل کارتان اطمینان حاصل کنید.
درب آکاردئونی همراه با جوشکاری های مورد نیاز در قاب در موجود دارد و به همین جهت نیازی به جوشکاری در محل نصب نبوده و در نتیجه نصب درب آکاردئونی مزاحمتی برای همسایگان و دیگر افراد ایجاد نمی کند.
در پایان باید بگوییم که ساخت درب آکاردئونی در تهران و سایر مناطق صورت می گیرد و درب های تولید شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. همچنین لازم به ذکر است که درب های آکاردئونی در هنگام باز و بسته شدن صدایی ایجاد نمی کنند و از این رو باعث آزار همسایگان نمی شود.
شما می توانید با نصب این گونه درب ها خانه، مغازه و فروشگاه خود با اطمینان کامل قفل کرده و به مسافرت بروید. به منظور سفارش درب آکاردئونی در طرح ها گوناگون و رنگ های مختلف می توانید از سایت های معتبر در این زمینه بهره گرفته و با شماره های موجود تماس حاصل نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *