هر آنچه باید راجع به نرده راه پله فلزی و حفاظ فرفورژه بدانید

 

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که بدانند اهمیت نرده ی راه پله ی فلزی و حفاظ فرفورژه چیست و چرا باید آن را در ساختمان ها و خانه ها به کار برد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که نرده راه پله فلزی و حفاظ فرفورژه با اهداف مختلفی به کار گرفته می شوند.

در گذشته و طی دوره ای طولانی مدت مردم از چوب در ساخت نرده های راه پله استفاده می کردند که مزایا و معایب مخصوص به خود را داشت؛ اما امروزه ساخت نرده راه پله فلزی و فرفورژه در طرح های مختلف انجام شده و به علت قدرت و دوام بالایی که دارند جایگزین نرده های چوبی شده اند.

در موقع نرده راه پله ی فلزی عضو جدانشدنی ساختمان هاست و در هر خانه ای که پله دارد کاربرد خواهد داشت. همچنین نرده راه پله ی فلزی و حفاظ فرفوژه در طرح ها و رنگ های متفاوتی ارائه می شوند و هر یک ویژگی های  مخصوص به خود را دارند.

اهمیت استفاده از نرده های راه پله فلزی و حفاظ فرفوژه

 

به منظور بیان اهمیت ساخت نرده راه پله فلزی و فرفورژه باید بگوییم که به طور عمده این حفاظ ها به دو دلیل مورد استفاده قرار می گیرند. اولین دلیل استفاده از نرده راه پله فلزی این است که نرده ها نقش حفاظتی دارند.
در واقع هنگامی که تعداد پله ها بیشتر از 4 عدد باشد لازم است که نرده راه پله فولادی و یا فلزی بکار گرفته شود و این کار برای جلوگیری از افتادن افراد در هنگام بالا رفتن و پایین آمدن از پله ها صورت می گیرد. برخی مواقع پیش میاید که در هنگام بالا رفتن از پله ها فرد دچار افزایش ضربان قلب شده و یا ممکن است که نفس های او به شماره بیفتد، در این حالت لازم است که به چیزی تکیه کند تا بتواند تعادل خود را حفظ نماید.
در اینجا نرده ی راه پله ی فلزی و حفاظ فرفوژه ها به کمک فرد آمده و شخص می تواند به آن تکیه کند. علاوه بر این گرفتن نرده های فلزی برای حفظ تعادل کودکان و افراد کهنسال لازم است.
دیگر کاربرد نرده راه پله ی فلزی و حفاظ فرفوژه آن است که از آنها برای زیبایی فضای داخلی خانه و ساختمان ها استفاده می شود. در واقع نرده ی راه پله ی آهنی و یا نرده راه پله ی فولادی در طرح های متنوعی ارائه می شوند که می توانید این طرح ها را با توجه به نوع دکوراسیون خانه و یا با توجه به فضای ساختمان به کار ببرید.
ساخت حفاظ فرفورژه فلزی به گونه ای است که می توان آنها را در رنگ های مختلف به کار برد و به فضایی داخلی طرحی زیبا بخشید.

جهت هماهنگی و اعزام تکنسین با تهران سازه سرویس تماس بگیرید

انواع نرده ی راه پله

ساخت نرده فلزی از گذشته تا به امروز دچار تغییر و تحول زیادی شده و امروزه در جنس های مختلف و مدل های گوناگون ارائه می شود. در ادامه انواع نرده های راه پله را نام برده و کاربرد هر یک را به طور جداگانه مطرح خواهیم نمود.

ساخت حفاظ فرفورژه آهنی

 

در واقع می توان بیان کرد که بیشتر از یک قرن است که سازندگان و صنعتگران برای ایجاد عناصر تزئینی از ساخت حفاظ فرفورژه آهنی استفاده می کنند. در واقع این نوع حفاظ فرفورژه از استحکام و دوام بالاتری برخوردار است و می تواند به مدت چندین سال به کار گرفته شود.

به طور معمول می توان گفت که برای ساخت حفاظ فرفورژه ی آهنی از رنگ مشکی استفاده می شود و این حفاظ را با استفاده از رنگ های نقره ای و طلایی زیباتر می کنند. ساخت حفاظ فرفورژه آهنی در طرح های پیچیده تری نسبت به نرده ی راه پله ی فلزی ساده ارائه می شوند و بیشتر کاربرد تزئینی در ساختمان ها و فضاهای مختلف دارند.

به طور کلی باید گفت که ساخت نرده راه پله آهنی سنتی بیشتر در فضاهای داخلی کاربرد دارد و نرده راه پله آهنی در فضای بیرون ممکن است که در اثر گذشت زمان دچار زنگ زدگی شوند.

از بین بردن زنگ زدگی های موجود بر حفاظ فرفورژه ی آهنی کاری بسیار سخت و وقت گیر است بنابراین توصیه می شود که از این نوع نرده ها یعنی نرده راه پله فلزی در فضای خارجی استفاده نکنید.

نرده راه پله فولادی

 

در صورتی که تمایل دارید که نرده راه پله فلزی شما ظاهری تمیز و صاف داشته باشند، می توانید از نرده ی راه پله ی فولادی ضد زنگ استفاده نمایید. این نوع نرده با داشتن ترکیبی از فولاد و کروم در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاومت داشته و برای استفاده در فضای داخلی و فضای بیرونی کاملا مناسب است.

در واقع نرده راه پله فولادی به گونه ای طراحی می شوند که با فضای داخلی خانه همخوانی داشته و متناسب با ان باشد. در برخی موارد این نرده ها را شیشه ها یا دیگر مواد تلفیق کرده و طرحی متفاوت و دلنشین برای خانه و ساختمان ها ایجاد می کنند.

نرده های آلومینیومی

 

نرده ی راه پله ی آلومینیومی یک جایگزین مناسب برای نرده های راه پله ی آهنی و فولادی است. علت استفاده از نرده راه پله ی آلومینیومی این است که آنها در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم بوده و وزن کمتری نسبت به موادی مانند آهن و فولاد دارد. در ضمن نرده ی راه پله ی آلومینیومی نسبت به سایر حفاظ ها بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه ی کمتری را برای مشتری خواهد داشت.

اما باید بدانید که نرده های آلومینیومی نسبت به ضربه مقاوم نبوده و نیاز به مراقبت و تعمیر دارند و نگهداری از آنها دشوار است.

نرده های راه پله ی برنجی

 

در واقع نرده های راه پله ی برنجی جلوه ای کلاسیک و زیبا به فضای داخلی خانه می بخشد. در واقع برنج آلیاژی از مس و روی بوده و به رنگ سایه هایی از زرد و طلایی وجود دارد که زیبایی منحصر به فردی برای فضای خانه ی شما ایجاد می کند و می تواند جایگزینی برای نرده راه پله فولادی باشد.

مس فلزی است که خاصیت ضد میکروبی دارد و از این جهت کاربرد این نوع نرده در خانه می تواند بسیار مناسب باشد. برنج را می توان در فضای داخل خانه و خارج آن استفاده کرد اما باید بدانید که این ماده با قرار گرفتن در معرض هوا دارای لکه هایی می شود که تمیز کردن و صیقل دادن آن به طور منظم به رفع این لکه ها کمک شایانی خواهد نمود.

نرده های مسی

نرده های مسی می توانند یک گزینه ی گران قیمت برای انتخاب نرده راه پله فلزی باشند. استفاده از نرده های مسی که به رنگ های قهوه ای مایل به قرمز در بازار وجود دارند می تواند جلوه ای زیبا به فضای داخلی خانه ببخشد.

 با گذشت زمان یک لایه ی سبز در اثر اکسید شدن فلز مس به وجود می آید که ظاهری نامطلوب را برای نرده ایجاد می کند که استفاده از رنگ جلا می تواند از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کند.

ساخت نرده های راه پله

همانطور که بیان کردیم ساخت نرده های حفاظ راه پله در طرح ها و جنس های متفاوتی صورت می گیرد. به منظور ساخت حفاظ فرفورژه آهنی و یا ساخت نرده ی راه پله ی آهنی ابتدا خواسته ی مشتری بررسی می شود. شما می توانید نرده ی راه پله ی مورد نظرتان را با توجه به نیازی که دارید انتخاب نمایید.

به طور مثال مشتری می تواند با توجه به نیازی که دارد جنس نرده را انتخاب کرده و با توجه به نوع دکوراسیون  نرده ی راه پله ی فلزی ساده و یا حفاظ فرفورژه ی تزیینی را سفارش دهد.

ساخت حفاظ فرفورژه در تهران و سایر مناطق انجام می شود و شما می توانید با مراجعه به این مراکز نسبت به انتخاب نرده راه پله ی مورد نظر خود اقدام نمایید.

نکات مراقبت از نرده راه پله فلزی و حفاظ فرفورژه

  • به منظور رنگ کردن نرده های فلزی می توانید از رنگ های روغنی که مخصوص رنگ آمیزی فلز است، استفاده نمایید. از رنگ اسپری استفاده نکنید. دلیل این موضوع آن است که رنگی که شما برای نقاشی نرده راه پله به کار میبرید در واقع نقش محافظت از فلز در برابر عوامل خارجی را دارد و لازم است که لایه ی رنگ به کار برده شده بر روی سطح فلز ضخیم باشد.
  • نرده راه پله فلزی موجود در فضای بیرون را بررسی کرده و علائم خراش و زنگ زدگی موجود در آن را برطرف کنید. همچنین لازم است که دوبار در سال نرده راه پله فلزی و حفاظ فرفورژه با استفاده از آب و صابون شسته شوند و پس از آن می توانید از روغن های جلا برای زیبایی بیشتر استفاده نمایید.

  • برای جدا کردن این زنگ زدگی ها می توانید از یک کاغذ سوهانی استفاده کرده و یا دیگر ابزارهای ساینده را به کار ببرید. به منظور اینکه زنگ زدگی های موجود بر روی نرده راه پله فلزی را به صورت دقیق از بین ببرید می توانید از پاک کننده های شیمیایی مانند موادی که حاوی اسید فسفریک و یا سود سوز آور هستند نیز بهره بگیرید؛ اما توجه داشته باشید که این مواد را در محیط های بسته به کار نبرید

  • در صورتی که نرده راه پله فلزی و یا حفاظ فرفورژه مورد استفاده ی شما در فضای خارجی به کار رفته باشد و از جنس آهن و فولاد با ممکن است که در اثر در تماس بودن با آب و هوای مرطوب و یا باران دچار زنگ زدگی و خوردگی شدید شود.

  • شما میتوانید به منظور جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل در هنگام رنگ کردن نرده راه پله فلزی مقداری نمک را به ترکیب مورد نظر اضافه کنید و در نتیجه مشاهده خواهید کرد که زنگ زدگی به طور چشمگیری کاهش می یابد.

  • لازم است که زنگ زدگی های ایجاد شده بر روی نرده راه پله فلزی را بردارید. در صورتی که نرده های بکار رفته در فضای داخلی و یا خارجی ساختمان به صورت طولانی مدت مورد غفلت واقع نشوند، تنها لایه ی نازکی از زنگ زدگی بر سطح نرده ظاهر خواهد شد که برای برداشتن آن نیاز به تجهیزات زیادی ندارید.

  • حتما نرده های فلزی را تمیز کنید. در واقع لازم است که گرد و غبار موجود بر روی نرده راه پله ی فلزی پاک کنید و قسمت هایی را که در اثر زنگ زدگی سوهان کشیدید دوباره رنگ آمیزی نمایید.

قیمت نرده راه پله فلزی و حفاظ فرفورژه

قیمت نرده راه پله فلزی و حفاظ فرفورژه با توجه به خواسته ی مشتری و تقاضای او یک امر کاملا متغیر است. به طور کلی می توان بیان کرده که نرده راه پله ی فلزی از قیمت پایین تری نسبت به حفاظ فرفورژه برخوردار است.

در واقع هرچه طرح مورد نظر شما برای نرده راه پله فلزی پیچیده تر باشد، به همان نسبت قیمت این نرده ها افزایش می باید.

جنس نرده ی راه پله نیز در تعیین قیمت آن نقش بسزایی دارد و فلزاتی مانند مس و برنج از فلزاتی مانند آهن و فولاد گران قیمت تر هستند. شما می توانید با توجه به فضای دکوراسیون داخلی خانه نرده هایی با طرح های کلاسیک و یا مدرن را به کار ببرید. نرده راه پله فلزی و حفاظ فرفورژه در فضاسازی نقش داشته و جلوه ی ویژه ای به خانه ی شما می بخشند.

بنابراین در هنگام انتخاب طرح و رنگ نرده دقت لازم را به کار ببرید تا از صرف هزینه های اضافی پیشگیری شود.

در پایان باید بگوییم که نرده راه پله ی فلزی کاربرد های فراوانی داشته و به منظور اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. نرده راه پله ی فلزی تنوع زیادی داشته و در رنگ های مختلفی ارائه می شود.

به طور کلی باید بگوییم که ساخت حفاظ فرفورژه در تهران انجام شده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. ساخت حفاظ فرفورژه آهنی و ساخت حفاظ فرفورژه فلزی در ایران انجام شده و با استقبال زیادی مواجه شده است.

شما نیز می توانید با پرس و جو در مورد بهترین مراکز ساخت نرده راه پله در تهران تحقیق کرده با مراجعه به مراکزی که ساخت نرده راه پله در آنجا انجام می شود آنچه را که مورد نظرتان است سفارش داده و از مشاوران متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا در نهایت بهترین نرده راه پله ی فلزی را برای خانه و ساختمان خود تهیه نمایید.

ساخت نرده راه پله فلزی و فرفورژه در ایران با تکنولوژی بالا صورت گرفته و با تولید نرده های باکیفیت فروش این کارگاه ها به طور چشمگیر افزایش می یابد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *